2win800x200

30-годишна Македонка загина кај Солун, три сопатнички во автомобилот се повредени

Јуни 21, 2024

Триесетгодишна девојка од Македонија загина во сообраќајна несреќа во близина на Солун денеска, а три други девојки се повредени, известија грчките медиуми. Дел од македонските медиуми објавуваат дека станувало збор за битолчанки кои патувале за Солун.

Тие објавија видео снимка од автомобилот кој е во катастрофална состојба на следниот линк.

https://youtu.be/ROxSUx5V84s

 

Несреќата се случила околу пладне, неколку километри по излезот  Ниселио во правец на Солун. Се судриле неколку автомобили, има повеќе повредени лица и почината жена од Македонија.

Повредените биле пренесени во болница. Една од нив, 27 годишна жена во тешка состојба била веднаш земена за операција, а 25 годишна жена е надвор од животна опасност.

Повреден бил и 74 годишен маж кој го возел вториот автомобил што учествувал во судирот.

Дополнително, една жена била интубиирана од спасувачите на местото на несреќата и веднаш била префрлена во болница во Солун, бидејќи нејзината состојба била многу тешка.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани