2win800x200

Битола го одбележува 9 Мај – Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот

Мај 09, 2024

 

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски и претставници на општинската организација на Сојузот на борци, по повод 9 Мај – Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот, положија свежо цвеќе пред Споменикот на НОАВМ на Плошрадот „Гоце Делчев“, оддавајќи им почит на борците од Народно ослободителната борба.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани