2win800x200

Петмина пратеници од Битола: Лозановска, Милeвски, Ангелевска, Стојчевска, Бендевска

Мај 09, 2024

Во новиот состав на парламентот влегуваат дури петмина пратеници од Битола, од нив четири жени и еден маж. 

Мандат добија Олга Лозановска, Пеце Милевски и Силвана Ангелевска од ВМРО ДПМНЕ , Бисера Стојчевска од СДСМ и Весна Бендевска од ЗНАМ.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани