2win800x200

За Денот на полицијата, СВР Битола ги отвори вратите за најмладите битолчани

Мај 07, 2024

СВР Битола денеска 07.05.2024 по повод Денот на полицијата ги отвори вратите за најмалите посетители, децата од детската градинка „ Пролет" и учениците од основното училиште „Тодор Ангелевски" од Битола при што на истите им беше прикажана опремата, возилата и им беше одржано кратко предавање во делот на безбедноста на сообраќајот. Предходно,истиот ден раководството на СВР Битола заедно со своите колеги положија свежо цвеќе пред споменикот на бранителите во кругот на СВР Битола и споменикот „Анѓел" кај градскиот часовник.

438245653 461937509568237 663735926983883020 n

440723087 434781095857806 8255445530003366249 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани