2win800x200

„Романтичен триптих“ со Марко Поп Ристов виолина и Маја Божиновска пијано

Мај 07, 2024

Вечерва во Битола ќе се одржи  музички настан насловен како „Романтичен триптих“ со Марко Поп Ристов на виолина и Маја Божиновска на пијано. На програмата се дела од Роберт Шуман, Клара Шуман, Јоханес Брамс. Свечената сала на Офицерскиот дом-КИЦ Битола, со почеток во 20.00 ч. Влезот е слободен.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани