2win800x200

48 годишен битолчанец фатен со дрога и ампули со седативи

Мај 03, 2024
На 02.05.2024 во 11.00 часот во Битола, полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле лицето Г.Н.(48) од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени прашкаста материја, ампули апаурин и ампули диазепам. 
Лицето било задржано во полициска станица и целосно документирање на случајот против  него ќе биде поднесена соодветна пријава.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани