2win800x200

Пацеинтка од Психијатриската болница во Демир Хисар паднала од возило при транспорт во битолската Болница

Јуни 21, 2022

На 21.06.2022  во 00.05 часот во СВР Битола било пријавено дека на патен правец Демир Хисар – Битола, во близина на крстосница за с.Кутретино, 43-годишна пациентка на ЈЗУ  Психијатриска болница Демир Хисар испаднала од патничко моторно возило „рено“ со битолски регистарски ознаки, сопственост на болницатаво Демир Хисар,  кое го управувал И.Д.(34) од Демир Хисар, а сопатник била медицинска сестра во установата.

Притоа, пациентката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка Болница Битола.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Демир Хисар.

 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани