Денес прекин на водоснапдувањето во Недопирливи

Октомври 27, 2023

 

ЈП Водовод  известува дека во текот на утрешниот ден (петок)  27.10.2023г, поради изведување на реконструкција на водоводната мрежа на ул. Стрчин во н.Недопирливи, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од
 улиците 
 
- Милтон Манаки, 
- Сотир Брбевски
 и потегот ул. Партизанска - Ѓорѓи Наумов - Стрчин
 
Прекинот ќе трае до завршување со активностите.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани