2win800x200

Корлевски: Во ребалансот што го предлага Коњановски, парите за К-15 и повисоки плати се обезбедени од Владата што ја предводиме

Ноември 09, 2023

„За проекти и реализација не ги бива, ама за извртување на вистината ДПМНЕ се махери! Во ребалансот што го предлага Коњановски, парите за К-15 и повисоки плати се обезбедени од Владата што ја предводиме! И нашите сограѓани ќе ги добијат! Спорни се намерите на Коњановски и ДПМНЕ да се расфрлаат со пари за работи кои треба да се платат следната година, изјави советникот од СДСМ Борче Корлевски на денешната седница на Совет. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани