2win800x200

ЛК при СДММ и Форумот на жени со акција за разубавување на зоолошката градина

Април 15, 2021

 ЛК при СДММ Битола и Форум на жени при СДСМ Битола ја разубавија Зоолошката градина по повод Светскиот ден на уметноста.

,,На денот кога светот јаслави  уметноста, ја одбравме Зоолошката градина бидејќи таа е една од оние катчиња каде битолчани можат да дојдат со своите деца и да се забавуваат на отворен простор почитувајќи ги сите ковид мерки", рече Тања Крнчева  од СДСМ. 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани