2win800x200

Авионското третирање не ги уништи градобијните облаци во Преспа(фото)

Јуни 11, 2021

И покрај авионското третирање за заштита на овоштарниците , направена е огромна штета . Општина Ресен   ќе објави јавен повик за пријавување на штета од временска непогода и комисиите за проценка  ќе излезе на терен.

 

 IMG 4b1fa269fa178308cd4177c109feeec1 V

IMG 970ee8d7f934fc8f8f8c35952b63282f V

IMG e3f22386a97e42c5dee7099bc690cf43 V

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани