2win800x200

Големо Езеро - #LocalAdventureChallange

Август 24, 2020

Затворените граници поради светска пандемија  оставија простор да ги видиме или да се потсетиме на убавините кои ни се на неколку минути или пак на неколку часа од нашиот дом. Луѓето од цел свет, посебно младите, ова лето го посветија во истражување на домашните природни богатства.

Битолчанецот, Пантелејмон  Трпчевски, често низ фотографии преку нашиот портал со читателите ги споделува своите летни  локални авантури. Овој пат преку видео  од  Големо Езеро   даде поддршка на домашниот туризам  и оваа дестинација сега е дел од светскиот мозаик  на локални убавини кои се  објавуваат под хаштагот   #LocalAdventureChallange и #ДомаСиеДома

 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани