2win800x200

До Големо Езеро по реката Сапунчица (фотогалерија)

Јули 27, 2020

 Пелистер е непресушна инспирација за вљубениците во планината и фотографијата. Често, наши редовни читатели ни испраќаат прекрасни фотографии од планианскиот убавец, а меѓу нив многупати е и младиот Пантелејмон Трпчевски, кој овој викенде заедно со семјеството се искачи до Големо Езеро по патеката покрај реката Сапунчица, која извира од Баба Планина.

Исто така, по оваа патека на 15 август ќе се одржи долгоочекуваната трка - „Ultra Pelister Trail“. 

https://www.pelisterultratrail.com/

 

viber image 2020 07 26 19 25 49

 

viber image 2020 07 26 19 25 54

viber image 2020 07 26 19 25 55

viber image 2020 07 26 19 25 57

viber image 2020 07 26 19 26 02

viber image 2020 07 26 19 26 03

viber image 2020 07 26 19 26 06

viber image 2020 07 26 19 26 10

viber image 2020 07 26 19 26 17

viber image 2020 07 26 19 26 19

viber image 2020 07 26 19 26 20

viber image 2020 07 26 19 26 21

viber image 2020 07 26 19 26 22

viber image 2020 07 26 19 26 23

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани