2win800x200

Априлијада и во изолација

Април 02, 2020

 

 Априлијадата годинава се пресели на ФБ, а родителите покажаа голема креативност дури и во изолација, каде годинава принудно го одбележаа Денот на шегата. Вчера  Драгана Спасевска, позната меѓу битолчани, посебно меѓу децата како Кловнот Заги, ги организираше родителите преку ФБ групата „1 Април во изолација“,  каде тие испраќаа фотографии од своите деца со шарени, разни и убави  маски. Таа денеска проглси 25 најдобри маски, а ние споделуваме дел од наградените, но и други маски по наш избор. 

-Во ова тешко време ние вчера успеавме во мојата мисија, а тоа е дека успеавме да се насмееме, да се забавуваме и успеавме да ги оттргнеме проблемите на возрасните и барем во еден ден ги видовме среќни и насмеани. Сите бевте најдобри, најсмешни и најубави и дека не треба никој да се растажува затоа што ви кажав НИЕ ЈА НАПРАВИВМЕ НЕВОЗМОЖНАТА МИСИЈА ВЧЕРА-ЗАБОРАВИВМЕ НА КОРОНАТА И ИЗОЛАЦИЈАТА И БЕВМЕ СРЕЌНИ, напиша Драгана на ФБ

 

 

FB IMG 1585855738631

 

FB IMG 1585855757690

FB IMG 1585855763982

FB IMG 1585855769608

FB IMG 1585855775984

FB IMG 1585855781086

FB IMG 1585855787118

FB IMG 1585855792471

FB IMG 1585855797132

FB IMG 1585855804411

FB IMG 1585855851444

FB IMG 1585855855763

FB IMG 1585855859872

FB IMG 1585855863672

FB IMG 1585855867540

FB IMG 1585855872118

FB IMG 1585855876266

FB IMG 1585855880075

FB IMG 1585855883685

FB IMG 1585855888613

FB IMG 1585855893878

FB IMG 1585855897561

FB IMG 1585855906002

92243594 10221881010431377 2047796323188473856 n

FB IMG 1585855914782

FB IMG 1585856733927

 

91989983 204399850857119 129156431164211200 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани