2win800x200

Јануарско огнено зајдисонце

Јануари 28, 2020

Фотографиите од ова огнено небо над Битола се направени попладнево околу 17 часот од нашиот редовен читател Јован Наумовски.

Навистина ретка убавина забележана во овој јануарски ден, со невообичаено висока температура за овој период од годината

FB IMG 1580236100781

 

 FB IMG 1580236088477

FB IMG 1580236097625

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани