2win800x200

Лишен од слобода битолчанец поради пронајдена дрога

Ноември 30, 2021

На 29.11.2021 во Битола од полициски службеници од СВР Битола е лишен од слобода М.Б.(26) од Битола, затоа што по претходно добиена наредба од Основен суд Битола e извршен претрес во простории сопственост на М.Б., поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Притоа кај него се пронајдени неколку опаковки прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани