2win800x200

Пријави за тепачки по кошаркарскиот натпревар помеѓу младинските екипи од Битола

Ноември 22, 2021

На 21.11.2021 во СВР Битола, З.С. од Битола пријавил дека во спортската сала Боро Чурлевски во Битола, по завршување на кошаркарскиот натпревар помеѓу младински екипи од Битола и Скопје, неговиот малолетен син (играч на битолскиот клуб) бил физички нападнат од три лица - играчи од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 21.11.2021 во СВР Битола, Е.Г. од Битола пријавила дека во спортската сала Боро Чурлевски во Битола, по завршување на кошаркарскиот натпревар помеѓу младински екипи од Битола и Скопје, нејзиниот малолетен син (играч на битолскиот клуб) бил физички нападнат од едно лице - играч на скопскиот клуб. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани