2win800x200

Во акција на шумската и редовната полиција кај Крушево запленето е комбе со дрва од нелегална сеча

Август 25, 2021

Синоќа пред полноќ по претходно добиени оперативни сознанија, во заедничка и добро организирана акција на Шумската полиција од Крушево и полициската станица од Крушево на патниот правец од село Норово кон село Житоше, затекнато е комбе со прилепски регистарски таблички кое превезува нелегални огревни дрва.

Комбето и дрвата се одземени, а за сторителот на прекршокот следуваат соодветни пријави.

Од двете институции најавуваат зголемени контроли за нелегална сеча и транспорт на дрва, како и за пожари.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани