2win800x200

Тешко повреден битолчанец на мопед

Јули 10, 2021

 

На 09.07.2021 во 13,45 часот било пријавено дека во Битола на крстосницата од ул.„Никола Тесла“ и ул.„Солунска“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „форд фиеста“ со кичевски регистарски ознаки управувано од М.С.(31) од с.Другово-кичевско и мопед „јијинг“ со битолски регистарски ознаки, управуван од Г.П.(40) од Битола, информира МВР.

Во незгодата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Битола.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани