2win800x200

Крадец ги искинал парите откако бил фатен на кражба во Пазарот во Битола

Јуни 16, 2021

 

На 15.06.2021 во СВР Битола, Т.О.(72) од с.Единаковци, општина Демир Хисар, со живеалиште во Битола, пријавил дека во Градскиот пазар во Битола едно лице од џебот му одзело пари. Според пријавеното, тој го забележал и успеал да го стигне сторителот, кој, притоа ги искинал парите и побегнал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани