2win800x200

Минофрлачка граната од Првата светска војна пронајдена во двор во Долно Српци

Мај 22, 2021

 

На 22.05.2021 во 10.30 часот во СВР Битола, Ѓ.С. вработен во Дирекцијата за спасување и заштита пријавил дека во 10.15 часот од двор во куќа во с.Долно Српци подигнал минофрлачка граната калибар 75мм. од Првата светска војна.
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани