2win800x200

Малолетници од Ресен сквернавеле гробови и се снимале на ТИК ТОК, полицијата ги приведе

Февруари 18, 2021

 

Ресенската полиција попладнево во периодот од 16 до 18.30 часот идентификуваше и изврши службен разговор со тројца малолетници од Ресен, двајца на 16-годишна возраст и еден 14 годишник, во врска со објавениот видео материјал на социјалната мрежа „тик-ток“ на кое се сквернават гробови во овој град, соопштија од МВР.

– Со малолетниците, во присуство на родител, е извршен службен разговор, а по документирање на случајот, во координација со надлежен обвинител ќе бидат поденесени соодветни поднесоци, информираа од МВР.

МВР ги приведе тројцата малолетници откако порталот локално.мк објави морбидни видеа од социјалната мрежа ТИК ТОК од млади луѓе кои лежат на гробна плоча и бараат 1500 лајкови, а на второто видео еден од нив се обидува да стави крст во снегот.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани