2win800x200

Ноќеска изгорел „мерцедес“ на улица „Беласица“во Битола

Јануари 29, 2021

 

На 29.01.2021 во СВР Битола, Б.К(66) од Битола пријавил дека околу 01.55 часот на ул.„Беласица“ во Битола настанал пожар во неговото патничко моторно возило „мерцедес“ со битолски регистарски ознаки. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола, а увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани