2win800x200

Двајца битолчани на 47 и 29 години фатени со дрога

Август 30, 2023

На 30.08.2023 на ул.„7 Јули“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола го лишиле од слобода С. Н.(47) од Битола затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 29.08.2023 на ул.„Охридска“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода З.Б.(29) затоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и други предмети со траги од прашкаста материја. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани