2win800x200

(ВИДЕО)Внимателно, на Дулие не работат рампите на железничкиот премин!

Јули 17, 2022

Не е ниту првпат, најверојатно ниту последен, но бара исклучителна внимателност, затоа што на железничкиот премин на Дулие не работат  рампите. Автор на ова видео  е Димитар Стисниовски, а на него е фатен моментот кога возот минува на подигнати рампи, додека автомобили чекаат пред преминот. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани