2win800x200

На ул.„Буковски“ во својот дом пронајден починат битолчанец

Јули 14, 2022

На 13.07.2022  во СВР Битола пријавено е дека на ул.„Буковски“ во Битола во својот дом е пронајден починат Б.К.(64) од Битола. Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција. Увидот извршила увидна екипа на СВР Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани