2win800x200

Полицијата на терен-казнети моторџии и велосипедисти за прекршување на правилата во сообраќајот

Јуни 24, 2022

На 23.06.2022 година во времето од 12.00 до 18.00 часот на подрачјето на СВР Битола беше спроведена акциска контрола за прекршоци што ги прават мотоциклисти при што биле откриени и санкционирани 50 прекршоци. Исто така, биле откриени и санкционирани 14 прекршоци направени од возачи на велосипеди.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.  14 мерки против возачи на велосипеди и 26 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Битола

 

23.06.2022 на територијата на СВР Битола, полициски службеници спроведоа  акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возила со брзина поголема од пропишаната. Притоа, санкционирани биле 26 возачи, од кои 5 санкции се изречени на територија на Битола, 8 на територија на Ресен, 7 во Прилеп, 4 во Демир Хисар и 2 во Крушево. Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани