2win800x200

И малолетник продавал дрога-Приведени тројца дилери од Битола

Јуни 03, 2022
На 02.06.2022 на ул.„Кочо Рацин” во Битола, полициски службеници од Полициската станица при СВР Битола ги лишиле од слобода Е.А.(18), К.У.(20) и еден малолетник, сите од Битола, затоа кај нив биле пронајдени и одземени четири ќеси со марихуана, две дигитални ваги и други предмети.
Тие биле задржани во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани