2win800x200

Дури 85 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Битола

Мај 16, 2022

15.05.2022 во периодот од 11 до 17.00 часот  на територијата на СВР Битола, полициски службеници спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возила со брзина поголема од пропишаната. Притоа, санкционирани биле 85 возачи, од кои 26 на територија на Ресен, 21 санкција на територија на Битола, 28 во Прилеп, 6 во Демир Хисар и 4 во Крушево. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани