2win800x200

Во кафе бар во Битолската чаршија по полноќ затекнати 68 малолетници, 8 биле пијани !

Ноември 25, 2023
Фото Фејсбук Стара битолска чаршија   Фото Фејсбук Стара битолска чаршија

Кримполицијата при СВР Битола, ноќеска во акција во кафе бар во Старата битолска чаршија затекна голем број на малолетници во локал кај Аврата кои биле таму и  после полноќ а добар дел од нив биле под дејство на алкохол. 

На 25.11.2023 година во времето од 00.10 до 01.20 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола беше извршена акциска контрола во кафе бар лоциран во Старата чаршија во Битола при што беа затекнати 68 малолетници, од кои 8 малолетници под дејство на алкохол.

По документирање на случаите ќе следуваат соодветни поднесоци.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани