2win800x200

Не премиерот, туку претседателот на Албанија во вторник доаѓа во Битола на Денот на албанската азбука

Ноември 17, 2023
Фото ТВ Канал 5 Фото ТВ Канал 5

Претседателот на Република Албанија Бајрам Бегај во вторник, на 21 ноември доаѓа во Битола по повод одбележувањето на 115 -годишнината од Битолскиот конгрес на кого биле ставени темелите на албанската азбука. Претседателот Бегај планирано е да го посети Музејот на албанската азбука во Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани