2win800x200

Сообраќајка на патот кај Кравари, странско возило удри во бандера, повредени 3 лица

Август 10, 2023

Нешто пред 13  часот на патот кај село Кравари, Битолско, се случи сообраќајна несреќа. Од СВР не информираа дека возоло со странски регистерски таблички удрило во бандера, при што три лица се здобиле со повреди. Неофицијално, се работи за возило кое беше дел од стотина „пежоа 205“ кои се дел од европска турнеја која минува и низ Македонија. 

363901820 1062930265088267 1866436234795596048 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани