2win800x200

Нема киднапирани деца во Битола и Прилеп, полицијата апелира граѓаните да не наседнуваат на лаги што се шират на социјалните мрежи

Август 07, 2023

Граѓаните да не наседнуваат на лаги, полицијата ја гарантира безбедноста на граѓаните.     

 

                  Во врска со лагите кои од страна на неодговорни поединци се шират по социјалните мрежи за наводнo киднапирања во Прилеп, СВР Битола ја известува јавноста дека станува збор за класично ширење на невистини со цел да се вознемират граѓаните.

Нема никакво киднапирање ниту во Прилеп ниту било каде во државата.

Апелираме до граѓаните да не наседнуваат на ваквите лаги. Полицијата ја гарантира безбедноста на сите граѓани. Против лицата што шират лаги со цел да предизвикаат паника, во координација со обвинителството, ќе бидат преземени соодветни мерки.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани