2win800x200

(Видео+ фото) Битолчанечето со ангелски глас пее песна од Тоше Проески на фестивал во Прилеп

Мај 29, 2023

Битолчанецот Алексеј Ивановски кој има само 11 години ја воодушеви публиката со својот ангелски глас настапувајќи со песна од музичката легенда Тоше Проески на Детскиот фестивал „Мали ангели“ што на 26 март се одржа во Прилеп. Тој во изминатиот период имаше и други успешни настапи на Белата ноќ со Камерниот орекестар, Зимска приказна со група Деспина,  со КУД „Илинден“ и други. На дел од настапите ја покажа и својата умешност свирејќи гитара, инструмент кој го изучува веќе четврта година во Нижото музичко училиште во Битола..

dete

349446452 823134329526530 6763736294401799762 n

349779336 1095697511818078 5052211447117208596 n

350092476 1367772547118138 3280241725529477110 n

350312459 2028299254169583 8981602866819118661 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани