2win800x200

Денес борбата за независност водиме со прогресивни политики за подобро утре, рече Кондовски

Септември 08, 2021

Кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ во Битола Христо Кондовски денес испрати честитка до граѓаните по повод Денот на независноста. Тој беше дел од делегацијата на СДСМ која положи цвеќе пред Споменикот на револуцијата. 

„По три децении интензивна борба за македонската државност, денес сме исправени пред нови предизвици. По распадот на Југославија , борбата за македонската сувереност ја водевме со одредени тензии и недоразбирања, а денес ја водиме со прогресивни политики, за подобро утре, за подобро на сите наши сограѓани. Токму тука го гледам мојот придонес да бидам кандидат за градоначалник на Општина Битола, преку моите менаџерски агресивни и ефикасни практики да донесиме забрзан економски развој. Денешниот ден на независноста на нашата држава ме обврзува на тоа“, рече Кондовски.     241173448 3090158941216750 4585923177063139103 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани