2win800x200

Ресен ја доби најубавата детска градинка „Јаболче“

Декември 18, 2020
Во Ресен денеска свечено беше отворена новата ултра модерна градинка „Јаболче“.
Во присуство на градоначалникот на општина Ресен, Живко Гошаревски, премиерот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и министерот за труд и социјална политика, Јагода Шахпанска, денес свечено беше пуштен во употреба, новиот објект ,,Јаболче" во склоп на ЈОУДГ – ,,11-Септември".
Градинката ќе има капацитет од 102 деца, организирани во пет воспитно згрижувачки групи и ќе работи според највисоки стандарди.
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани