2win800x200

Празнична хуманитарна акција во Општина Новаци

Мај 01, 2020

 

ОО на СДСМ Новаци денеска реализираше празнична хуманитарна акција за социјално загрозените семејства во населените места. 

Во хуманитарната акција учествуваа дел од раководството на СДСМ Новаци ,кандидатот за пратеник од општина Новаци  Ирена Поповска Талевска и градоначалникот Љубе Кузманоски , кои поделија хуманитарни пакети со прехранбени производи и средства за хигиена на социјално ранливите категории на граѓани од општина Новаци погодени од економско-здравствената криза со вирусот КОВИД-19.

-СДСМ како солидарна партија докажува колку е важно во овие кризни моменти е да бидеме единствени, да покажеме емпатија, да помогнеме и заедно да излеземе посилни од оваа тешка криза, велат од ОО на СДСМ Новаци. 

л97

л98

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани