2win800x200

Нацртан мурал на влезот од битолската библиотека

Декември 18, 2017
Во рамките на проектот „Денови на човековите права“, денеска уметниците Herve Potelle I Alexandre Rajkovic,  пред влезот на битолската библиотека цртаа  мурал на тема “Фауна и Флора – право на живот во здрава средина“
 
Настанот го организираат Француската Алијанса од Битола, Француската амбасада и Националната установа Универзитетската библиотека „Св.Климент Охридски“ – Битола.
 
 
Проектот се реализира веќе една недела, со различни настани, а целта е да се подигне свеста за човековите права.
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани