2win800x200

Москва и Вашингтон преку Твитер се надмудруваат за аерозагадувањето во Македонија

Декември 15, 2017

 Американската Амбасада во Македонија преку Твитер профилот изрази загриженост поради високото ниво на загадување на воздухот во Скопје и постави прашање:

„Какви предлози имате вие за почист воздух во Македонија?“

Screenshot 2017 12 15 01 14 07 1

Руската амбасада преку нивниот Твитер профил им одговорија на Американците со порака

– Додека нашите пријатели од американската амбасада во Македонија бараат предлози за намалување за загаденоста, ние сакаме да предложиме решение. Турски тек, се вели во твитот на руската амбасада, каде има и скица од планираниот гасовод.

Screenshot 2017 12 15 01 16 02 1

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани