2win800x200

Возило со странски државјанин излета во каналот кај село Жабени

Јуни 20, 2024
фото Апла.мк фото Апла.мк

Возило кое го управувало странски државјанин излетало од патот и паднало во каналот во близина на рибникот кај село Жабени. Полицијата извршила увид, возачот бил сам во возилото и кај него се предизвикани полесни телесни повреди. Незгодата се случила вечерва околу 20 часот. 

А.Б  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани