2win800x200

Во вчерашната сообраќајка во Новаци повреден 71 годишен тракторист

Мај 18, 2024

На 17.05.2024 во 12.16 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Новаци, битолско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „волво“ со полуприколка со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(50) од Кавадарци и трактор со приклучна земјоделска работна машина со битолски регистарски ознаки, управуван од Б.Т.(71) од с.Новаци, битолско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот констатирани во Клиничка Болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Битола.

Како што информиравме камион што носел јаглен за РЕК Битола, се судрил со трактор на сообраќајницата која минува низ село Новаци

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани