2win800x200

Во Битола, исто се гласа и за претседател и за пратеници, излезноста над 17 проценти до 11 часот

Мај 08, 2024

Во Битола до 11 часот, излезноста за претседаателските избори изнесува 17,42 проценти од обработените податоци според ДИК. Од вкупно избирачи 77.419, на гласање излегле 13.151 гласач. Што се однесува до гласањето за парламентарните избори излезноста во Битола е 17,64 проценти. Од вкупно 75.895 запишани изборачи на гласање излегле 13.048 гласачи.   

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани