2win800x200

15 пијани возачи вчера за празникот сообраќајците фатија во Битола

Мај 02, 2024
сообраќај контроли Црн Мост сообраќај контроли Црн Мост
Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (01.05.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола изречени се вкупно 34 меркa за возење под дејство на алкохол у тоа(15 на подрачје на Битола,11 на подрачје на Ресен,3 Македонски Брод,по 2 мерки во Прилеп и Крушево и 1 мерка на подрачје на Демир Хисар.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани