2win800x200

До 9 часот во Битола гласале над 4 проценти од запишаните гласачи

Април 24, 2024

Во Битола до 9 часот гласале 4, 55 проценти од вкупно запишаните гласачи на денешните претседателки избори, потврдува Игор Талевски претседател на ОИК Битола . Од вкупно 77.419 запишани гласачи досега гласале 3629 гласачи.  Отворени се сите 170 гласачи места и нема евидентирано проблеми. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани