2win800x200

За денот на планетата земја „Комуналец“ постави клупи во дворот на Горната гимназија

Април 22, 2024

На барање на Советот на родители, а по повод Денот на планетата земја,  ЈП „Комуналец“ Битола денеска постави клупи во дворот на Горната Гимназија. Клупите што претходно го красеа Широк Сокак, сега се обновени и добија нова употребна вредност во дворот на Гимназијата, поставени се покрај спортската сала, каде средношколците најчесто се собираат во слободните термини меѓу часовите. 

 436799033 1162606785182793 1672167937551365073 n436616841 944070990533081 7405262028817308976 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани