2win800x200

Приведен разбојник во Битола, следува пријава

Март 06, 2024

На 05.03.2024, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода А.Б.(28) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво” казниво по член 237 од Кривичниот законик.  
Тој се сомничи дека на 09.02.2024 во спортска обложувалница на ул.„Охридска” во Битола со закана кон вработени одзел пари. По преземени мерки било дојдено до сознанија дека тој е сторителот, по што, подоцна со судска наредба бил извршен претрес во неговиот дом и возило и биле пронајдени предмети за кои постоои сомнение дека се поврзани со делото.
Тој бил приведен и во службен разговор во полициска станица го признал делото. 

 

Објваено од А.Б 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани