2win800x200

СДСМ: ДПМНЕ го бојкотира сопствениот градоначалник

Март 05, 2024

Интегрален текст од реакција на СДСМ Битола

 

ДПМНЕ го бојкотира сопствениот градоначалник

 
Ниту еден советник од ДПМНЕ денес не се појави на Комисијата за финансии и буџет на која, меѓудругото, се разгледува завршната сметка на Општина Битола за 2023 година
 
Наместо да пишат статуси, советниците од ДПМНЕ требаше да дојдат во Советот и нешто да сработат. За тоа се платени од граѓаните
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани