2win800x200

Малолетник од Битола со автомобил се забил во дрво и паркирани возила

Јануари 15, 2024

Малолетник утрово околу 4 часот со „фолксваген голф“ удрил во дрво и две паркирани возила „бмв“ и „форд“ 

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Клиничка болница Битола“, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

 

Фотографијата е преземена од : 4news

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани