2win800x200

Со дрога фатени 9 лица меѓу нив и 26 годишен битолчанец

Декември 08, 2023

Вчера во спортски центар на подрачјето на Карпош, полициски службеници привеле 9 лица поради дрога.

„Кај И.К.(41) од Скопје, Н.Ј.(29) од Пробиштип, П.В.(26) од Битола, С.Г.(31) од Скопје, Н.К. од Косово, Г.Г.Р.(31) од Мексико, Д.М.(23) од Скопје, Ф.П.(30) од Скопје и Н.И.(22) од Куманово биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја и грутчеста материја“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани