2win800x200

Премиерот Ковачевски испи кафе со сопартијците на Широк Сокак

Септември 29, 2023

Премиерот Димитар Ковачевски денеска по настанот во Новаци, каде беше пуштена во употреба првата и најголема фотонапонска централа на Балканот, наврати во Битола на средба со ОО на СДСМ. Ковачевски со сопартијците го испи кафето на Широк Сокак.  

Нема достапен опис.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани